توعکس، گالری تصاویر

عکس های پس زمینه ، عکس بازی ها ، تصاویر طبیعت ، عکسهای بازیگران ، عکس با کیفیت بالا ، عکس ماشین ، عکس موتور ، تصاویر حیوانات ، دانلود عکس ، آپلود عکس ، توعکس

حیوانات

عکس روباه

روباه جزء حیواناتی هست که همه مردم در سراسر دنیا آنها را می شناسند اما واقعیتهایی درباره این حیوانات وجود دارد که ممکن است همگان آنها را ندانند و هنوز واقعیتهایی به صورت راز در مورد آنها باقی مانده است. آنها تقریباّ در همه جنگل ها و بیابان ها زندگی می کنند. اما بیشتر دوست دارند در جنگل زندگی کنند. از زمان های قدیم، روباهها را حیوانات موذی می دانستند. اما آیا چیزی راجع به این حیوانات موذی، خطرناک و حیله گر می دانید.

مطمئنم بعد از خواندن این مطلب چیزهای زیادی خواهید دانست!
10 روباه نه دمه
در بسیاری از فرهنگها روباه نماد ذکاوت و هوشیاری است. در فرهنگ مشرق زمین، مثل چین و کره برای روباهها حرمت و احترام زیادی قائلند و آنها را حیوانات مقدسی می دانند چون معتقدند که روباهها نماد بصیرت و روشنی هستند. روباههای نه دمه در فرهنگ مشرق زمین یک افسانه هستند. مردم معتقدند که این روباهها رابطه خوبی با انسانها نداشتند و خیلی راحت انسانها را می خوردند. آنها معتقدند که این حیوانهای افسانه ای هر 1000 سال یک بار بچه دار می شوند و وقتی بچه شان به سن بلوغ می رسد او را می کشند. البته همه اینها افسانه و خیالی است. این روباهها دوست ندارند یک موقعیت ثابت و همیشگی داشته باشند و ترجیح می دهند که مدام موقعیت زندگی خود را عوض کنند. البته مثل بقیه افسانه های دیگر، افسانه روباه نه دمه هم به صورت های مختلفی نقل شده است. بعضی از مردم معتقدند که روح این حیوانات در بدن سیاستمداران وجود دارد و روح این حیوانات است که به آنها در تصمیم گیری هایشان کمک می کند. بعضی دیگر معتقدند که آنها خیالی نیستند و واقعاّ وجود دارد. آنها معتقدند که با خورده شدن توسط روباهها، بقیه اعضای خانواده او از حیله و مکر جادوگران برای همیشه در امان می مانند .
9 روباههای گربه ای
روباهها حیوانات باهوش و زیرکی هستند. این ویژگی ها باعث شده که بعضی انسانها به فکر اهلی کردن این حیوانات بیفتند. اهلی کردن این حیوانات کار چندان آسانی نیست. آنها تقریباّ وحشی هستند و نمی توان به این راحتی آنها را اهلی کرد. اما نمونه های اهلی شده آن که کمیاب هم هستند وجود دارد. در دهه 1950، متخصصین ژنتیک روسی، آزمایشاتی را در مورد تولیدمثل روباهها انجام دادند تا شاید بتوان روباههایی کاملاّ اهلی به دنیا آورد. این موسسه ژنتیک و سلول شناسی که در سیبری روسیه وجود دارد تنها موسسه ای در دنیاست که این تحقیقات را انجام داده و تنها مکانی است که می توان روباههای گربه ای اهلی به دنیا آورد. روباههای گربه ای که از این طریق بدنیا می آیند بسیار گران هستند (تقریباّ در حدود 8000$ US) . این روباهها بسیار زیبا هستند . قبل از اینکه یکی از این روباهها را خریداری کنید حتماّ به خاطر داشته باشید که این حیوانات قدرت بسیار خوبی در کندن زمین دارند. اینها خیلی راحت می توانند زمین را بکنند و برای خود جایی را درست کنند. ادرار روباههای گربه ای بسیار بدبو است و بوی ادرار راسوی وحشی را می دهد .
8 Cat Traitsik (روباه قرمز و روباه خاکستری)
روباههای قرمز از انواع روباههای سگ سان هستند. ظاهر این روباهها بیشتر شبیه گربه است تا سگ. مردمک چشمشان شبیه گربه هاست و شکافی عمودی در مردمک چشمشان وجود دارد که باعث می شود دید بسیار خوبی در شب داشته باشند. اغلب این روباهها خیلی راحت از درخت و جاهای بلند بالا می روند. آنها این کار را خیلی آرام و بیصدا انجام می دهند تا پرندگان را غافلگیر کنند و به لانه آنها حمله کنند. حتی بعضی از آنها روی درخت می خوابند. این نوع روباهها بسیار با ابهت و پرشکوه راه می روند. شباهت این نوع از روباهها به گربه ها بسیار جالب توجه است. زبان روباههای قرمز مثل گربه ها حالت چرخشی دارد و برای حفظ تعادل دو طرف صورتشان سبیل دارد. روباههای خاکستری، چالاکتر از بقیه انواع روباههای گربه نما هستند. چنگال این روباهها کاملاّ جمع می شود. وقتی روباههای خاکستری احساس خطر می کنند بسیار ماهرانه و سریع از درخت بالا می روند تا در چنگال روباههای خاکستری بزرگتر نیفتند .
7 روباههای توله سگی
این روباهها بسیار دوست داشتنی و بامزه هستند. اما همه زندگی این روبه ها به بازی و تفریح نمی گذرد. این سگ ها در ابتدای تولدشان کور هستند و تا دو هفته بعد از تولدشان نمی توانند هیچ جایی را ببینند. بنابراین، اگر مادرشان از آنها خیلی خوب مواظبت نکند خیلی راحت توسط دیگر حیوانات شکار می شوند. بعد از یک ماه، کم کم می توانند غذاهای نرمی را که مادرشان برای آنها تهیه کرده بجوند. خوشبختانه، روباههای نر پیش مادرشان می مانند و به آنها در تهیه غذا کمک می کنند. تقریباّ بعد از 7 ماه برای کسب تجربه لانه را ترک می کنند و از پدر و مادر خود جدا می شوند.
6 روباه شکارچی
غیر ممکن است که از روباهها صحبت کنیم و حرفی از روباه شکارچی انگلیسی نزنیم. قدمت این روباهها به قرن 15 برمی گردد. در قدیم از روباههای شکارچی در یک نوع ورزش استفاده می کردند. یک شکارچی به نام Hugo Meynell در قرن 19 این ورزش را از حالت قدیمی به جدید تبدیل کرد و این سرگرمی و ورزش حالت جدیدتری به خود گرفت. بین فعالان حقوق حیوانات و سنت گرایان در مورد وضع و موقعیت این روباهها بحث و مجادله است .
5 صمیمیت و دوستی
روباهها ذاتأ حیوانات شیطان و بازیگوشی هستند. آنها همیشه به رفتار و موقعیت دیگر حیوانات توجه می کنند تا ببینند کدام حیوان می تواند دوست بهتری برای او باشد. به عنوان مثال، سگها (و یا بعضی اوقات گربه ها) رابطه زیاد خوبی با روباهها ندارند و گاهی اوقات رابطه خصمانه ای با هم پیدا می کنند. البته این به این معنا نیست که سگها و گربه ها نمی توانند با روباهها دوست باشند و با هم بازی کنند.
تحقیقاتی که اخیرأ انجام شده، نشان می دهد که یکی از حیواناتی که خیلی سریع با انسانها اخت می شود روباهها هستند. قبرهای 4000 سال پیش که انسانهای اولیه در آن دفن شده اند نشان می دهد که در آن زمان روباهها حیوانات اهلی بودند. اما امروزه سگها و گربه ها جزء حیوانات اهلی و خانگی به حساب می آیند.
4 مهارت در توپ بازی
روباهها خیلی راحت می توانند روی توپ بچرخند و با آن بازی کنند. اخیراّ یک داور گلف سوئیسی از یک روباه فیلمی گرفته و در آن هنر روباهها را به همه نشان داده. در این فیلم روباه خیلی راحت می تواند روی یک توپ گلف بچرخد چه توپ حرکت کند و چه ثابت باشد. نمونه دیگر، یک مرد فرانسوی است که مدتی بود روباهها به مرغهایش حمله می کردند و آنها را می خوردند. بعد از مدتی او تصمیم گرفت جلوی مرغدانی اش چند توپ بگذارد. بعد از آن دیگر روباهها به مرغها حمله نمی کردند. همین که جلوی در مرغدانی می رسیدند شروع به بازی با توپها می کردند .
3 شکارچیان ماهر
روباهها (بخصوص روباههای قرمز) شکارچیان بسیار ماهری هستند و خیلی ماهرانه پرندگان و یا سایر حیوانات را شکار می کنند. آنها برای شکار حیوانات مختلف تکنیکهای مختلفی دارند. چیزی که بیشتر از بقیه توسط روباهها شکار می شود حشرات هستند. اما چون حشرات خیلی زود متوجه حضور روباهها می شوند و پرواز می کنند روباهها کمتر سراغ حشرات می روند.
در شکار بزرگتر، مثل خرگوش، لازم است که روباه خیلی آرام و محکم قدم بردارد. برای شکار خرگوش، روباه روی زمین دراز می کشد و یواش یواش به سمت شکار می رود و یکدفعه به او حمله می کند. در مورد پرندگان هم به همین صورت است .
حیوانی که روباهها خیلی دوست دارند آنها را شکار کنند موشها هستند. روباه خیلی آرام و آهسته به سمت موش می رود، خیلی با دقت به صدای موش گوش می دهد تا دقیقاّ متوجه شود که صدای موش از کجا می آید. سپس به هوا می جهد و موش بیچاره را شکار می کند .
2 خز روباه
مانند بسیاری از حیوانات که پوست و خز بسیار زیبایی دارند روباهها هم خز زیبایی دارند. اغلب اوقات روباهها توسط انسانها شکار می شوند تا از پوستشان برای درست کردن کلاه و لباس استفاده کنند. امروزه، خز روباه قیمت بسیار بالایی پیدا کرده. به همین دلیل در سراسر دنیا شکار روباه ها بسیار زیاد شده و این اصلاّ خوب نیست .
استفاده از پوست روباه در مناطق بسیار سرد مثل سیبری عقلانی است و مشکلی ندارد. چون مردم باید هر کاری بکنند تا زنده بمانند. اما مدافعان حقوق بشر آمریکایی هم این موضوع را قبول ندارند و می گویند حتی در مناطق بسیار سرد مثل سیبری هم مردم نباید چنین کاری انجام دهند. بعضی از شکارچیان، روباه را بخاطر استفاده از پوستش شکار نمی کردند. بلکه این کار را انجام می دادند تا ببینند کدام شکارچی چابکتر و سریعتر است. هر کسی که این کار را سریعتر انجام می داد به او لقب روباه یورتمه سوار را می دادند .
1 روباهها و آواز فلکلور
روباهها حیوانات بسیار شاد و خوشحالی هستند و وقتی می خواهند شادی کنند صدایی شبیه به آواز فلکلور از خود سر می دهند. بعضی از آهنگسازان قدیمی برای ساخت آهنگهایشان از گربه ها استفاده می کردند. گربه ها هم این کار را به نحو احسن انجام می دادند. استفاده بسیار موثر روباهها در فلکلور Aesop است. یک گوینده داستان یونانی که گاهی اوقات به جای شخصیت های حیوانی داستان صحبت می کند. یکی از داستانهایش مثل روباه و انگور بسیار معروف است. در این داستان روباه نماد غرور، خودخواهی و فریبندگی است. اینها ویژگی هایی هستند که امروزه هم بعضی از نویسندگان به شخصیتهای روباهی داستانهایشان می دهند .

منبع : 2aks.ir

اشتراک گذاری کنید

One thought on “عکس روباه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *