توعکس، گالری تصاویر

عکس های پس زمینه ، عکس بازی ها ، تصاویر طبیعت ، عکسهای بازیگران ، عکس با کیفیت بالا ، عکس ماشین ، عکس موتور ، تصاویر حیوانات ، دانلود عکس ، آپلود عکس ، توعکس

حیوانات

عکس ماهی

ماهی‌ نام یک دسته از جانداران خون‌سرد آبزی است. ماهی‌ها به کمک باله در آب حرکت می‌کنند که هنگام دور زدن از باله‌های سینه‌ای و هنگام حرکت سریع از بالهٔ دمی استفاده می‌کنند. پوست بدن ماهی‌ها از پولک پوشیده شده است و لغزنده است. ماهی‌ها با آب‌شش‌های دو طرف سر خود نفس میکشند. ماهی ها در آب تخم ریزی میکنند.
ماهی‌ها در آب‌های جهان رها شده‌اند تقریباً در هر محیط آبی می‌توان ماهی پیدا کرد از جریان‌های تند آب که از بالای کوه‌ها سرچشمه می‌گیرد {مانند ماهی تندابه} تا منطقهٔ مغاکی و حتی ناحیهٔ هدل در عمیق‌ترین نقاط اقیانوس {مانند مارماهی‌سانان پلیکانی و قلابچه‌ماهی} ماهی زندگی می‌کند. ماهی‌ها ۳۳۱۰۰ گونه هستند که در میان مهره داران گسترده‌ترین گونهٔ جانوری است.
ماهی یکی از منابع اصلی غذایی انسان میباشد. همچنین برخی ماهی را برای فروش به عنوان حیوان خانگی صید می‌کنند و در آکواریوم‌ها به نمایش می‌گذارند. علاوه بر این موارد یاد شده ماهی در میان برخی فرهنگ‌ها نقش ایزدی هم داشته و به عنوان نماد مذهبی یا هنری در کتاب‌ها و فیلم‌ها از آن یاد شده است.

انواع  ماهی ها با هم تفاوت دارند. به عنوان مثال برخی از انواع ماهی ها استخوان دارند اما دیگران ندارند. مثل کوسه ماهی و پرتو ماهی که هیچ استخوانی ندارند و تنها غضروف دارند.

بزرگ ترین ماهی در جهان کوسه نهنگ است. این ماهی در واقع کوسه است و نهنگ نیست. کوسه نهنگ بیش از (14 متر) طول دارد و وزنش بیش از 15 تن است.

هر سال 100 میلیون کوسه كشته مي شود
شرط عقل اين است كه انسان ها از کوسه ها بترسند اما تحقیقات جدید نشان مي دهد عكس آن دقیق تر است. چراكه هر سال حدود 100  میلیون کوسه کشته می شوند و ميزان صيد آنها به قدري زیاد است که جمعيت كوسه ها قادر به جايگزيني تعداد از دست رفته نيستند. تجزیه و تحلیل ها نشان می دهد تقريباً از هر 15 کوسه يكي صيد مي شود. با توجه به افزایش تقاضا برای باله كوسه، آنها بيش از هر زمان ديگري هم در معرض خطر قرار گرفته اند. به تازگي استفاده از باله كوسه براي تهيه سوپ به ويژه در قاره آسيا افزايش يافته است. جمعیت کوسه ها به خصوص به خاطر صید بی رویه گونه های در معرض خطر انقراض کم شده. کوسه ها سیر رشد بسیار آهسته ای دارند و همچنین قادر به تکثیر سریع نیستند . منبع : 2aks.ir

اشتراک گذاری کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *